C# ASP.NET WebForm - Button Kullanımı (Video İçerik) başlıklı içeriğin resmi

C# ASP.NET WebForm - Button Kullanımı (Video İçerik)

MERHABA, SERİMİZİN BU YAZISINDA C# ASP.NET İLE BOOTSTRAP HAZIR TEMASINI KULLANARAK BUTTON ARACININ NE OLDUĞUNDAN VE ARACI NASIL KULLANABİLECEĞİNİZDEN BAHSEDİYORUM.

Button, Visual Studio tarafından bizlere "Toolbox" ya da Türkçe karşılığı ile "Araçlar" sekmesinde bize sunulan özelliklerden bir diğeridir. Bu özelliği sayfamızda tetiklemek istediğimiz formların alt kısımlarına koymak en uygun kullanım şeklidir. Gelin birlikte "Button" özelliğini inceleyelim.

Videodaki gibi bir web sitemiz olduğunu ve yönetim paneline giriş ekranını hazırladığımızı düşünelim. E-posta ve şifremizi girdikten sonra butona tıkladığımızda butonun code-behind kısmına yazdığımız kodlar çalışacak ve veri tabanımızda bulunan veriler ile girdiğimiz veriler karşılaştırılacak. Eğer girdiğimiz veriler doğrulanabilirse, giriş çerezlerimiz oluşturulacak ve yönetim panelimizin ana ekranın yönlendirileceğiz. Bu verdiğimiz örnek en basit örneklerden birisi aslında. 

Yine videoda belirttiğim üzere butonun kullanım alanları ve code-behind kısmına yazdığınız kodlar tamamen sizin ihtiyaçlarınız ve hayal gücünüze kalmıştır. Bu videomda size "Button" aracının "Click" eventinden ve kısaca birkaç tasarımsal özelliğinden bahsettim. 

Front-end:

<asp:Button ID="btnSignin" 
      runat="server" 
      Text="Sign in" 
      class="btn btn-lg btn-primary btn-block" 
      OnClick="btnSignin_Click" />

Back-end / Code-behind:

protected void btnSignin_Click(object sender, EventArgs e)
{
  Response.Redirect("Dashboard.aspx");
}

0 Yorum

  Burada hiç yorum yok!

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yapın veya Kayıt Olun.