Google Cloud'da VPN Sunucusu Nasıl Kurulur? (Video İçerik) başlıklı içeriğin resmi

Google Cloud'da VPN Sunucusu Nasıl Kurulur? (Video İçerik)

BU YAZINIMDA GOOGLE CLOUD'DAN SAHİP OLUNAN ÜCRETSİZ HESAP İLE NASIL VPN SUNUCUSU KURABİLECEĞİNİZDEN BAHSEDECEĞİM.

Merhaba, bu yazınımda sizlere Google Cloud'dan nasıl bir yıllık ücretsiz hesap sahibi olabileceğinizden kısaca bahsediyor ve bu hesap üzerinden ücretsiz vpn sunucusunu nasıl kurabileceğinizden bahsedeceğim.

Google Cloud Nedir?

Cloud hizmeti Google'ın kendi çalışmalarında kullandığı sistemlerin son kullanıcının kullanımına açıldığı bir proje diyebiliriz. En çok bildiğimiz YouTube dahi bu sistem temelinde çalışmaktadır. Sanal cihazlar kurmaktan tutun, bu yazınımızda bahsedeceğimiz gibi kendinize ait vpn sunucusu kurmaya kadar birçok işi yapabilmenize olanak sağlıyor. Üstelik her kullanıcıya ücretsiz tanımladığı 300$ değerindeki bütçesiyle birlikte.

VPN Nedir?

Aslında 7'den 70'e birçok vatandışımız VPN'in ne olduğuna son yıllarda yaşadığımız internet erişim engellerini aşmak için kullandığından dolayı aşina. Yine de bilmeyenler için açıklama yapmak gerekirse, Virtual Private Network(Sanal Özel Ağ) olarak adlandırılan bu sistem, karşı tarafta bulunan bir ip adresine tünel oluşturarak cihazınızı o ağ üzerinden bağlanıyormuş olarak gösteriyor ve o bölgenin internet özelliklerine göre hareket edebilmenize olanak sağlıyor.

VPN Sunucusu Nasıl Kurulur?

YouTube hesabımda bugün yayınlamış olduğum ilk videom ile birlikte Google Cloud hizmetini kullanarak nasıl bir vpn sunucusu kurabileceğinizi anlattım. Videomda yazdığım kodlar aşağıda bulunmaktadır.

sudo su
yum install wget
Y => ENTER
wget https://skiddow.github.io/OpenVPN/openvpn-install.sh
bash openvpn-install.sh
Protocol: UDP => 1
DNS: Google => 3

0 Yorum

    Burada hiç yorum yok!

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yapın veya Kayıt Olun.