Web Yazılımı başlıklı içeriğin resmi

Web Yazılımı

WEB YAZILIMI İLE İLGİLİ FİYAT TEKLİFİ ALABİLMEK İÇİN "GERİ BİLDİRİM GÖNDER" EKRANINI KULLANABİLİRSİNİZ.

Merhaba, hizmetlerimizden ilki olan web yazılımı ile ilgili sizlere hangi yazılım dilleri ile hizmetler sunabileceğimi anlatacağım.

WEB YAZILIMI NEDİR?

Bir örnek ile anlatmak gerekirse, web sitelerinin çoğunda bulunan yazılım sizin o sitelerde dinamik olarak işlemler yapabilmenize olanak sağlar. Örneğin bir kurumunuz var ve bu kurum için bir web sitesi yaptırmak istiyorsunuz. Yaptırdığınız sitenin bir yönetim paneline sahip olduğuna mutlaka dikkat etmelisiniz. Eğer yaptırdığınız veya yaptırmayı planladığınız web sitesinin yönetim paneli olmayacaksa, sitenin bir tasarımdan ibaret olduğunu unutmamalısınız. Yönetim paneli tüm sitenin kontrolünü size verir. Yapmak istediğiniz değişiklikleri isterseniz mobil üzerinden, isterseniz bilgisayar üzerinden, kısacası web tarayıcıya sahip olan tüm cihazlardan erişip yapabilirsiniz.

HANGİ YAZILIM DİLLERİNİ KULLANIYORUM?

Ben yapılan işe göre değişiklik göstermekle birlikte genelde C# ASP.NET yazılım dili ile çalışmaktayım. Bunun yanı sıra PHP dilini de etkin bir biçimde kullanmaktayım. İki yazılım dilinin de birbirlerine göre avantajları ve dezavantajları bulunuyor. Bu avantaj ve dezavantajları en azından kendime göre birkaç tanesini söylemek gerekirse:

C# ASP.NET Avantajları

  • Code-behind özelliği ile html(.aspx) sayfada okunma kolaylığı sağlıyor. Ancak PHP'de bilindiği üzere ne kadar ayrı sayfalardan fonksiyonlar çağırılarak yapılabilse de, kodlar inline yazıldığından dolayı okunma güçlüğü oluşturabiliyor.
  • Tools özelliği ASP.NET'te en beğendiğim özelliklerden birisidir. Bazı kesimlere hazırcılık olan gelen bu özellikler yine aynı kesimler tarafından hazır javascript kütüphaneleri kullanılarak elde ediliyor ne yazık ki.

PHP Avantajları

  • Yazılımda en önemli şeylerden birisi ise derlemedir. Maalesef ki ASP.NET ile yapılmış bir web sitesinin her bir değişiklikte tekrar tekrar derlenmesi gerekmektedir. PHP'de ise derleme işlemi sunucu tarafında yapıldığından dolayı kullanıcı herhangi bir yavaşlık yaşamadan sisteme kolaylıkla erişebilmektedir.
  • Ne kadar yukarıda inline kodların okunmayı zorlaştırdığını yazmış olsamda inline kod yazmak güzel bir özelliktir. Zira ASP.NET'te bu özellik olsa da kısıtlıyıcı olduğundan dolayı ASP.NET MVC geliştirilmiştir. Ancak yine de inline kod kolaylığı olarak favorim PHP'dir.

Bu tür farklı avantaj ve dezavantajlar listesi uzayıp gider. Ancak önemli olan sizin istediğiniz projeye uygun yazılım ve veri tabanı teknolojilerinin kullanılmasıdır.

MÜŞTERİLERİMİN MEMNUNİYET DURUMU HAKKINDA..

Bugüne kadar sahip olduğum müşterilerimden yalnızca bir tanesi ile problem yaşamış olmamın dışında, tüm müşterilerim diledikleri zaman herhangi bir konuyla ilgili bilgi almak için bana ulaşabilmekteler. Hizmet sektöründe bulunduğumu unutmadan tüm müşterilerime aynı yaklaşımla hizmet vermekteyim.

Bir web sitesi mi yaptırmak istiyorsunuz? Sol menüde bulunan "Geri Bildirim Gönder" butonuna tıklayarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

0 Yorum

    Burada hiç yorum yok!

YORUM YAZ

Yorum yapabilmek için lütfen Giriş Yapın veya Kayıt Olun.